czwartek, 18 sierpnia 2011

TADEUSZ RÓŻYCKI

Tadeusz Różycki, urodzony 12 stycznia 1947 roku w Jeżowem, jest niezależnym fotografem i dziennikarzem, oryginalnym aktorem i reżyserem sztuki. Od lat uczestniczył w wielu podróżach apostolskich Jana-Pawła II-go a obecnie Ojca Św. Benedykta XVI-go.
Zamiłowany podróżnik odbywał również wyprawy do dalekich wspólnot katolickich i chrześcijańskich np. na Wschodni Timor, gdzie katolicka większość wywalczyła suwerenność, do katolickich Chaldejczyków w Iraku, do Chin i do Rosji.
Ze swoich podroży przywozi dużo interesujących obserwacji i bogatych materiałów sprawozdawczych, często uważa swoje wyprawy za misje, gdzie zapoznaje spotkane wspólnoty z kontekstem życia w Paryżu i sprawami Europy Zachodniej.
Jego reportaże ukazują się w pismach katolickich, we Francji m.in. w paryskim „Głosie Katolickim".

Tadeusz Różycki jest również zaangażowany w działalność teatralną. Wystawiał przedstawienia Męki Pańskiej i Św. Faustyny Kowalskiej na Ukrainie i na Białorusi i wielu krajach świata . Ma zaproszenia do Rosji i do krajów azjatyckich. Przedstawienia organizuje z udziałem miejscowej ludności, co jest wydarzeniem w ich pejzażu życia religijnego. Miedzy innymi członek Polskiego Stowarzyszenie Autorów, dziennikarzy i tłumaczy w Europie (APAJTE) 
element tekstu (APAJTE)

5 komentarzy:

 1. Greetings from Finland. This, through a blog is a great get to know other countries and their people, nature and culture. Come take a look Teuvo images and blog to tell all your friends that your country flag will stand up to my collection of flag higher. Sincerely, Teuvo Vehkalahti Finland.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. zdrastvuyte uvajayemiy Tadeusz Różycki eto ya Armine katoriy razgovarivli v avtobuse

  OdpowiedzUsuń
 4. ya rad bil videt u nas v erevane znaminitogo aktyora,daje ne verilas chto eto bil moy lyubimiy aktyor

  OdpowiedzUsuń
 5. witam panie spawaczu pracowalam w gazobudowie w zabrzu

  OdpowiedzUsuń